Pirin a Rila 2004

5.- 17.8.2004


1.den

2.den

3.den

4.den

5.den

6.den

7.den

8.den

9.den

10.den

11.den

12.den

13.den

Kniha návštěv

Ze Sofie na Melnik Pirin Rila Vitoša u Sofie a návrat

Rila

8.den

12.8.
Ráno je to už s Pepou lepší a tak scházíme směrem na Razlog. Když dojdeme na asfaltovou cestu, potkáváme tam autobus, který nás sveze až do Razlogu. Potom se přemisťujeme dalšími autobusy směrem Borovec, kde hledáme ubytování. Nakonec najdeme místo na stany, děláme si večeři, ogaři jdou někam do hospody a těšíme se, že se nám zítra podaří zdolat nejvyšší vrchol Balkánu – Musalu.

9.den

13.8.
Ráno vstáváme, Pepu necháváme v Borovci a tak využíváme toho, že mu necháme dole stany a karimatky a můžeme nahoru vyrazit polehku na dva dny. Zhruba po pěti hodinách zdoláváme nejvyšší vrchol Musalu 2925 m. Je tu celkem rušno, protože do půlky kopce vede lanovka a tak tu převažuje sandálová turistika. Večer se blíží, a my tak musíme ještě dál. V podvečer docházíme na chatu Grnčar, u které je malé jezírko. Na chatě se ubytováváme, něco sníme a jdeme spát.

10.den

14.8.
Po ranním vstávání a snídani se vydáváme na cestu zpátky do Borovce. Počasí je vcelku přijatelné, ani neprší, ani příliš nesvítí slunko. Až na samotný konec nás čeká sestup po sjezdovce (hold co jsme si vylezli, to si musíme taky slézt). K večeru se vracíme do kempu za Pepou, který navázal družbu s dalšími Čechy a byl si s nimi zaplavat na krytém bazénu. Večer jdeme s nimi někam na večeři, sdělujeme si rady a potom se vracíme do kempu a jdeme spát.

Další zajímavá místa v oblasti Rily: Rilský Monastýr, Bansko

Předchozí stránka: Pirin Další stránka: Vitoša u Sofie

Jste návštěvník tohoto webu o bulharských horách